A A A

 

 začátky vždy v 18.00 hod.

 Vstupné je pro členy Filmového klubu 70,- Kč,  pro ostatní 90,- Kč.    

 


 

 Pondělí 9. 10. 

 Životopisné drama Polsko 2016 /131 min./

 

POSLEDNÍ RODINA

 

 Malíř Zdzisław Beksiński tráví své dny mezi čtyřmi zdmi varšavského bytu, obklopen pouze svou rodinou. Navzdory socialistické šedi okolního prostředí je jeho vnitřní svět plný surreálních vizí, barev, vášně a perverzních fantazií. Píše se rok 1977 a život rodiny se točí kolem syna, neurotického Tomka. Neustálý boj s vnitřními démony mu znemožňuje normálně žít, noří se však do světa hudby a filmů a navzdory svému handicapu se stává průkopníkem západní popkultury v Polsku. Strhující filmová kronika je natočena podle neuvěřitelného skutečného příběhu prokleté rodiny polského malíře.

https://www.csfd.cz/film/448367-posledni-rodina/

Režie: Jan.P. Matuszynski

 


 

Pondělí 16. 10.

Drama/komedie Finsko, Německo 2017 /98 min./

 

DRUHÁ STRANA NADĚJE

 

Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström dělá velké rozhodnutí: opustit svoji ženu alkoholičku i uvadající živnost. Po epizodní kariéře pokerového hráče zakoupí nevýdělečnou restauraci na zapomenutém helsinském dvorku. Brzy se ukáže, že nepřístupná slupka málomluvného hrdiny skrývá veliké srdce – to když Wikström nabídne práci o poznání mladšímu muži, který se dílem osudu nachází ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Jak bývá u filmů Akiho Kaurismäkiho zvykem, lidskost, přátelství a smysl pro humor probleskují ponurostí a dodávají této hořkosladké komedii příchuť optimismu.

https://www.csfd.cz/film/424387-druha-strana-nadeje/

Režie: Aki Kaurismäki

 


 


Pondělí 23. 10.

Thriller Francie, Belgie 2017 /107 min./

 

DVOJITÝ MILENEC

 

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra? Jaké dávné tajemství je spojuje a rozděluje? A jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já?

https://www.csfd.cz/film/504683-dvojity-milenec/

Režie: Francois Ozon

 


 

 

Pondělí 30. 10.

dramaVB 2016 /89 min./

 

LADY MACBETH

 

Lady Macbeth nás přivádí na zdánlivě poklidný anglický venkov roku 1865. Katherine stojí před oltářem vedle Alexandera, svého budoucího manžela.  Jeho stárnoucí otec  - bohatý majitel dolů Katherine pro svého syna spolu s malým pozemkem od jejího otce. Svatební noc však zůstane nenaplněna, Alexander novomanželce neudělá žádný fyzický návrh. Navíc musí záhy na několik týdnů odcestovat. Osamělá Katherine tak tráví prázdné dny uzavřena v zatuchlých místnostech.  Při jednom ze zakázaných výletů narazí na Sebastiana, hezkého, silného a drsného nádeníka. Ten pak v noci vnikne do její ložnice, a i když mu Katherine zpočátku odolává, nakonec sama podlehne chtíči. V následujících dnech se oddávají nespoutané vášni. Jejich vztah však nemůže uniknout okolí. Chvíle neodvratných střetů a výsledných tragédií se blíží.

https://www.csfd.cz/film/456584-lady-macbeth/

 Režie: William Oldroy