A A A

 


 

8. 1.

 

TOM OF FINLAND

 

Finsko, Švédsko, Dánsko, Německo, USA, 2017 /115 min./

Vyznamenaný důstojník Touko Laaksonen vracející se z druhé světové války zjišťuje, že život ve Finsku v době míru je pro něj stejně znepokojivý. Helsinky jsou prodchnuté homofobií a všichni muži jsou nuceni k tomu, aby se oženili a měli děti. Touko nalézá útočiště ve vlastní umělecké tvorbě, která se začíná specializovat na stylizované homoerotické kresby svalnatých mužů. Laaksonenovo dílo opatřené slavným podpisem „Tom of Finland“ se stalo emblémem celé generace mužů a pomohlo zažehnout plameny gay revoluce.

režie: Dome Karukoski

https://www.csfd.cz/film/484515-tom-of-finland/prehled/

 


 

15. 1.


 
RODIN

 

Francie, Belgie, 2017 /119min./

Revolučního sochaře a autodidakta Augusta Rodina pojal režisér jako erotikou nabitého senzualistu, pro něhož je proces tvorby hluboce sexuálním zážitkem. Zvláště když poznává mladou nadanou žačku Camille Claudel, která se stane nejprve jeho asistentkou a poté i milenkou.

režie: Jacques Doillon

https://www.csfd.cz/film/486855-rodin/prehled/

 


 

22. 1.

 

ROCK´N´ROLL

 

Francie 2017 /123 min./

Hlavní roli v komediálním snímku ztvárnil sám režisér, který se na žebříčku sexy herců propadnul na samé dno a potřebuje změnu, radikální změnu.
Výsledkem je komedie Rock’n Roll, kterou Canet sám napsal, zrežíroval a v níž si on, jeho partnerka i herečtí přátelé zahráli sami sebe. Tematicky bohatá, vtipná a mrazivá satira na pomezí reality a fikce se dotýká současné posedlosti mládím, obtíží soužití dvou umělců, krize středního věku a mnohého dalšího.

Režie: Guillaume Canet

https://www.csfd.cz/film/475083-rock-n-roll/prehled/