A A A

     Začátky vždy v 18:00 hod. 

vstupné: členové FK 70,- Kč, ostatní 90,- Kč   


 

pondělí 25. 2.


krimi komedie USA /139 min./


ZÁHADA SILVER LAKE


Skandály a konspirace ukrývající se v hlubinách Města andělů. Hypnotický a zábavný thriller bezmála lynchovského ražení je poháněn stejně tak ústřední obsedantní figurou, jako vytříbeným soundtrackem, dějovými serpentinami a nesčetnými popkulturními referencemi, jež dohromady skládají jakousi tajnou historii L.A.


režie: David Robert Mitchell

www.csfd.cz 

 


 

pondělí 4. 3.


drama Francie, Německo 2018 /115 min./


3 DNY QUIBERONU


Pro generace diváků je Romy Schneiderová naplněním romantického snu – noblesní císařovnou Sissi. Do francouzského letoviska Quiberon přijíždí ale v roce 1981 jako zlomená žena, herečka na soumraku kariéry, matka, která se marně snaží navázat vztah k vlastnímu dítěti, osobnost výrazně rozkolísaná sklony k alkoholismu a depresím. V melancholických kulisách přímořského střediska má podstoupit pomyslné vzkříšení.


režie: Emily Atef 

 

www.csfd.cz

 

 


 


pondělí 11. 3.

drama Mexiko 2018 /135 min./


ROMA


Autobiografický film oscarového režiséra  se odehrává ve čtvrti Roma v hlavním městě Mexika. Ta vznikla počátkem 20. století a obývala ji především movitější vrstva, takže se seznamujeme s rodinným prostředím, kde zásadní roli hrají například služebné či majetkové vztahy. Sledujeme detailně rodinný život v roce 1971, kdy Cuarónovi bylo deset let a v Mexiku došlo k masakru Corpus Christi. Film Roma je čerstvým nositelem dvou Zlatých glóbů a deseti nominací na Oscara.


režisér: Alfonso Cuarón

www.csfd.cz

 


 

pondělí 18. 3.


životopisné drama USA /120 min./


BEAUTIFUL BOY


Osmnáctiletý Nic má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může otec David pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih.

režie: Felix Van Groeningen

www.csfd.cz

 


 

 

pondělí 25. 3.

historické drama Irsko, VB /119 min./


FAVORITKA


Na začátku 18. století vládne Velké Británii královna Anna, poslední z rodu Stuartovců. Je plachá a přehlížená, trpí bolestivou dnou a není příliš vzdělaná, což z ní činí perfektní oběť manipulátorů. Její jedinou oporou v životě je lady Sarah, která se díky tomu dostala do nejvyšších kruhů britské aristokracie a za nejistou královnu prakticky vládne. Zároveň si svou pozici ostře střeží a nikoho, kdo by se pokusil královnu ovlivnit, k ní nepustí. Podcenila jen svou sestřenici Abigail. Netuší, že by ctižádostivá Abigail mohla ohrozit její roli královniny favoritky.

režie: Yorgos Lanthimos

www.csfd.cz