A A A

 


 

Čtvrtek 9. 11. 

18:00 hod.

 

PŘES KOSTI MRTVÝCH

 

Skrze energickou a značně excentrickou postavu Janiny Dušejkové, učitelky angličtiny v důchodovém věku, sledujeme  vzrůstající hrůzu malé osady na polsko-českém pohraničí, ve kterém se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky nebo motivu. Hrůza a zděšení z vražd kontrastují s obecným nezájmem, který doprovází masové vybíjení divoké zvěře v právě probíhající lovecké sezóně.

Režie:Agnieszka Holland

https://www.csfd.cz/film/54897-pres-kosti-mrtvych/prehled/

 

 

 

 


 

 

Pondělí 13. 11.

18:00 hod.

Thriller Francie, Írán 2016 /125 min./TH

 

KLIENT

 

Mladý manželský herecký pár Emad a Rana právě zkouší hru Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího, když jsou vlivem okolností – jejich dům se hroutí - nuceni hledat nové bydlení. Nastěhují se do nového bytu, ale netuší, že skrývá děsivé tajemství, které v něm zanechala předchozí nájemkyně, žena nevalné pověsti, a že jejich vztah bude podroben zásadní zkoušce. KD

Režie: Asghar Farhadi

 https://www.csfd.cz/film/435831-klient/prehled/

 


 

Pondělí 20. 11. 

18.00 hod.

Historické, životopisné drama Polsko 2016 /98 min./

 

MŽITKY

 

Poslední film fenomenálního Andrzeje Wajdy. Střet hrdého talentovaného člověka s ubohým a zákeřným totalitním komunistickým režimem.
Rok 1945, Stalinova moc ovládá Polsko. Slavný malíř Wladyslaw Strzeminski odmítne dělat umělecké kompromisy a sloužit doktríně socialistického realismu. Je pronásledovaný, vyloučený z univerzity, jeho obrazy jsou strhány ze zdí muzeí. S pomocí některých svých studentů začne bojovat proti komunistické straně a stává se symbolem uměleckého odporu proti tyranii. Naprosto mistrovský výkon předvádí Boguslaw Linda v hlavní roli.

Režie: Andrzej Wajda

 https://www.csfd.cz/film/423643-mzitky/prehled/

 


 

Pondělí 27. 11.

18:00 hod.


Drama  Polsko, Švédsko 2016 /104min./

 

SPOJENÉ STÁTY LÁSKY

 

Začátek 90. let přinesl do Polska řadu změn. Byla tu euforie ze svobody, ale také nejistota ohledně budoucnosti. Čtyři zdánlivě šťastné ženy různého věku se rozhodují, že je čas změnit své životy, bojovat za štěstí a splnit si své touhy. Jeden z nejvýraznějších a nejtalentovanějších polských režisérů současnosti Tomasz Wasilewski přináší syrový portrét milostných vztahů, zachycený precizní kamerou.

Režie:Tomasz Wasilewski

 https://www.csfd.cz/film/349678-spojene-staty-lasky/prehled/