A A A

 

začátek v 18 hod.

 Vstupné pro členy FK 70,-Kč,  pro ostatní 90,-Kč

 


 

Pondělí 5. 3.


NA KONCI SVĚTA


Romantické drama VB 2017 /104 min./


Festivalová senzace (Sundance, Berlinale, MFF KV, Chicago, Dinard, Edinburgh, San Francisco, Madrid, Stockholm atd.). Jeden z nejpůsobivějších milostných příběhů roku. Zkrocená hora na yorkshirských vřesovištích.
Johnny Saxby pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v místní hospodě a příležitostným sexem. Ve chvíli, kdy se na farmu dostává atraktivní rumunský pomocník Gheorghe konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Během sezóny jehňat spolu oba dva začínají pracovat stale intenzivněji a stejně intenzivně se začíná vyvíjet jejich osudový vztah.

Režie: Francis Lee 

https://www.csfd.cz/film/478427-na-konci-sveta/prehled/

 


 

Pondělí 26. 3.

 

HORA

 

Dokumentární film Austrálie 2017 /74 min./

 

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal, že by divoká a opuštěná horská krajina mohla někoho zajímat. Vrcholy hor byly považovány za místa, kde sídlí nebezpečí, nikdo je nevnímal jako místa plná krásy. Proč jsou nyní horami přitahovány miliony lidí? Dokument Hora nám ukazuje okouzlující sílu výšin a jejich věčnou moc, se kterou formují naše životy i naše sny.

Režie: Jennifer Peedom

  https://www.csfd.cz/film/524367-hora/prehled/