A A A

 

Začátky vždy v 18:00 hod.


 

 

pondělí 3. 12. 


Studená válka


romantické drama Francie, VB 2018 /90 min./

 

 Zula a Wiktor se potkávají v roce 1949. On, talentovaný hudebník, dává dohromady soubor lidových písní a tanců, ona, temperamentní mladá dívka s citem pro hudbu, je ideální adeptkou na pozici v souboru. Tak začíná jeden z nejúchvatnějších milostných příběhů, který právem získal cenu za režii na MFF v Cannes.

režie: Pawel Pawlikowski

 

   


pondělí 10. 12. 

 

Tvář


komedie Polsko 2018 /91 min./

 

Hlavní hrdina filmu, maloměstský podivín a excentrik Jacek, miluje heavy metal, svoji holku, malé auto a svého psa. Pracuje na staveništi, kde má vyrůst nejvyšší socha Ježíše na světě. Když jej nečekaně zmrzačí tragická nehoda, obrátí se k němu oči celé země – Jacek se totiž stane prvním občanem Polska, který podstoupí transplantaci obličeje. Začne být oslavován jako národní hrdina a mučedník, ale v zrcadle se nepoznává. A Ježíšova socha roste výš a výš…


režie: Malgorzata Szumowska 

 

 

 


 

 

 

pondělí 17. 12.   

 


Moulin Rouge

 


romantický muzikál USA /107 min./

 


Postmoderní muzikál s Nicole Kidmanovou v roli kurtizány z pařížského Moulin Rouge a s Ewanem McGregorem jakožto spisovatelem, který k ní vzplane osudovou láskou, tvoří vrchol filmografie Australana Baze Luhrmanna, jehož autorský rukopis by se dal stručně popsat jako vizuální rozkoš a popkulturní slast.

 

https://www.csfd.cz/film/6175-moulin-rouge/prehled/