A A A

     Začátky vždy v 18:00 hod. 

vstupné: členové FK 70,- Kč, ostatní 90,- Kč  


 

 


pondělí 7. 1.

drama, horor Francie 2018 /95 min./

 

CLIMAX

 

Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrii, která na chvilku zmizela z očí... Drogový muzikál či taneční horror Climax získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noého, zvítězil v sekci Quinzaine des Réalisateurs a stal se jedním z největších překvapení celého festivalu. Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení.

režie: Gaspar Noé

 

www.csfd.cz/film/617305-climax/

  


 

 

pondělí 14. 1.

 

drama Maďarsko 2018 /144 min./

 

SOUMRAK

 

Režijní debut Saulův syn maďarského režiséra László Nemese byl absolutní senzací: snímek, který získal mj. Velkou cenu poroty v Cannes i Oscara za nejlepší cizojazyčný film
Po tomto triumfu přichází někdejší asistent žijícího klasika Bély Tarra s novinkou , která se odehrává v jeho rodné Budapešti na počátku 20. století. Drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarského hlavního města poté, co strávila dospívání v sirotčinci, a je náhle konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu.

 

režie: Lászlo Nemes

 

www.csfd.cz/film/527756-soumrak

  

 


 

 

pondělí 21. 1. 

válečné drama Maďarsko 2016 /107 min./

 

SAULŮV SYN


Hlavní hrdina Saul je členem takzvaného Sonderkommanda, které má na starosti mimo jiné odklízení mrtvých těl vězňů. Saula všudypřítomná hrůza a nelidskost nevyhnutelně otupila. Když však narazí na tělo chlapce, který může a nemusí být jeho synem, rozhodne se, že dotyčného pohřbí. K tomu však musí nejprve sehnat rabína.
Saul prochází táborem a stává se aktérem či svědkem řady situací, z nichž však často vidíme jen krátké výseky. Tvůrci tak diváka nenutí, aby se v přímé konfrontaci s odpudivým násilím dojímal či hrozil. Namísto toho po něm chtějí něco emocionálně mnohem náročnějšího - aby si toto násilí sám dokreslil.

režie:Lászlo Nemes

 

www.csfd.cz/film/30994-sauluv-syn/

 

  


 

 

 pondělí  4. 2.

drama Island 2018 /95 min./

 

A DÝCHEJTE KLIDNĚ


Debut islandské režisérky nabízí silně emotivní, nikoli však sentimentální příběh dvou na první pohled velmi odlišných žen, které osud svede dohromady a vyjeví, jak moc toho mají společného. Komorní příběh o vyčleněnosti a obětavosti protkaný existenciální atmosférou získal cenu za režii na Sundance. Mlčenlivé drama o obětavosti zaujme subtilními hereckými výkony a impresivními obrazy, které ukazují jiný Island, než jaký známe z katalogů cestovních kanceláří. Navzdory silně emotivnímu tématu o údělu matek-samoživitelek a příslušnic minorit (sociálních, politických, rasových i sexuálních) se snímek vyhýbá zbytečnému sentimentu, vzpírá se melodramatičnosti a nemá tendence manipulovat s divákem.

režie: Ísold Ugadóttir

 

www.csfd.cz/film/585894-a-dychejte-klidne/