A A A

 

 

60. ročník festivalu BEZRUČOVA OPAVA   „SÍLA TRADICE“

 

 


Čtvrtek 31. 8. 

18:00 hod.


DANCING BAREFOOT


Světová  osobnost  rockové hudby (ex Patti Smith Group, Iggy Pop, John Cale) Ivan Král v hudebním dokumentu a výpovědích řady světových rockových hvězd.

https://www.csfd.cz/film/71744-dancing-barefoot/

Návštěvníci, kteří si zakoupili vstupenku na koncert IVANA KRÁLE, konaný dne 8. 9. 2017 ve 20.00 hod. v Lidovém domě v Opavě mají vstup na projekci zdarma.


 

 

Pondělí 18. 9. 

18:00


ANDREJ RUBLEV

Klenot světové kinematografie Andreje Tarkovského o nejvýznamnějším malíři ikon.

https://www.csfd.cz/film/32345-andrej-rublev

 

 

  

 

Čtvrtek 21. 9.

18:00 hod.

 

ZAHRADNICTVÍ: RODINNÝ PŘÍTEL

 

Drama ČR, Slovensko 2017 /130min./

Filmová  trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. První díl  - Rodinný přítel  je melodrama odehrávající se ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří. Film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna, vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech.

Režie: Jan Hřebejk 

https://www.csfd.cz/film/441461-zahradnictvi-rodinny-pritel/

 vstupné 90,-Kč