A A A

 

 

předprodej vstupenek na tel. čísle: 723 872 010, 777 203 923, email: kinomir.opava@seznam.cz

nebo v pokladně kina vždy 1 hod. před začátkem každého představení

  

 

 čtvrtek 31. 1. a pátek 1. 2.

 

v 18:00 hod.

 

komedie ČR 2019 /93 min./

 

ŽENY V BĚHU


Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit i jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer  v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání neženou.
Je zřejmé, že mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat to, když cíl je na dosah …

Hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Kubařová, Jenovéfa Boková, Vladimír Polívka, Bolek Polívka, Martin Hofman ad.

www.csfd.cz/film/657646-zeny-v-behu/

 

ml. přístupno

vstupné:130,- Kč 

 


 

 


neděle 3. 2.

15:00 hod.

animovaná pohádka /90 min./

 

LEDOVÁ SEZÓNA: MEDVĚDI JSOU ZPĚT


Lední medvěd Norm si na zimní spánek vůbec nepotrpí. Právě naopak. Když se venku ochladí, začíná pro něj a pro celou partu kamarádů ze severu ta pravá Ledová sezóna, sezóna plná dobrodružství a zábavy. Norm nejdříve způsobí pořádné pozdvižení na své výpravě do New Yorku, aby ho po návratu domů čekal jeden důležitý úkol. Musí z ostatních zvířat severu postavit hokejové družstvo a v jednom velkolepém zápase zachránit drahocenný led a jejich ledový domov.

ml. přístupno

jednotné vstupné: 120,- Kč

sobota 2. 2.

18:00 hod.

drama Česká republika /90 min./


NARUŠITEL


Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích.
hrají: Jiří Dvořák, Petr Kostka, Veronika Arichteva, ad.
režie: David Balda

ml. přístupno

  jednotné vstupné: 120,- Kč

 


 

čtvrtek 7. 2.

18:00 hod.


METALLICA : FRANCIE NA JEDNU NOC

 


JEDEN VEČER STO KIN V ČR ČTVRTEK 7.2


Koncertní kulisa, kterou Metallica zvolila jednoho červencového večera roku 2009, dodala vystoupení magickou atmosféru. Metalové skladby totiž duněly prostředím starořímské arény. Amfiteátr v Nimes je jedním z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů, proto se z tak výjimečného prostředí pořídil záznam.
Zajímavý byl i výběr odehraných písní. Tehdejší aktuální albovou novinku Death Magnetic zastupovaly jen čtyři skladby, jinak se hrály samé prověřené písně.

ml. přístupno

            jednotné vstupné: 180,- Kč

 


 

pátek 8. 2.

18:00 hod.


historický, životopisný film VB /124 min./


MARIE, KRÁLOVNA SKOTSKÁ


Tento film vypráví příběh dvou královen takovým způsobem, který promlouvá ke zkušenostem žen v moderní době.  Ve Skotsku Marie stojí tváří v tvář konspiracím, občanským nepokojům a nenávisti žen, které zpochybňují její sexuální chování. Mary má již od narození konkurenční nárok na Alžbětin trůn. Obě královny jsou sebou navzájem fascinovány, neboť pouze ony vědí, jaké to je, vládnout svým zemím z pozice ženy.
hrají: Saoirse Ronan, Margot Robbie, Jack Lowdwn, Joe Alvyn, ad.
režie: Josie Rourke

ml. přístupno

   jednotné vstupné: 120,- Kč

 


 

pátek 15. 2. – sobota 16. 2.

18:00 hod.


romantická komedie ČR /98 min./


LÉTO S GENTLEMANEM 


Letní romantická komedie o touze po svobodě, pozdní lásce a naději s Jaromírem Hanzlíkem v hlavní roli.
Anna tráví se svým manželem každé léto v chatové oblasti pár desítek kilometrů za Prahou. Jsou svoji už celou věčnost, takže jejich manželství sklouzlo, jak to tak bývá, do rutiny a stereotypu. Muž svůj čas už dlouho spravedlivě dělí mezi karban s kamarády v hospodě a výrobu modelů lodí ze sirek uvnitř lahví, jeho žena je pro něj prakticky neviditelná. Hrají: Jaromír Hanzlík, Alena Antalová, Igor Bareš, Dana Batulková, ad.

ml. přístupno  

jednotné vstupné: 130,- Kč

 


 

sobota 16. 2.

10:00 a v 15:30 hod.


animovaný dobrodružný film /90 min./


LEGO příběh 2


Uplynulo již pět let od chvíle, kdy všechno bylo boží a obyvatelé města musí čelit nové obrovské hrozbě: nájezdníkům LEGO DUPLO® z vesmíru, kteří ničí vše rychleji, než obyvatelé města stíhají obnovovat.

ml. přístupno   

    jednotné vstupné: 120,- Kč

 


 

 

 pátek 22. 2.

 

18:00 hod.

 

životopisný hudební film USA /134 min./


BOHEMIAN RHAPSODY


Jediné co je pozoruhodnější než jejich muzika je jeho příběh. Bohemian Rhapsody popisuje hudební dráhu i nekontrolovatelnou životní spirálu Freddie Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

režie: Roman Singer

hrají: Rami Malek, Ben Hardy, Mike Myers, Lucy Boynton, ad.

 

www.csfd.cz/film/300902-bohemian-rhapsody

ml. přístupno

jednotné vstupné: 120,- Kč

 


 


sobota 23. 2.

10:00 a 15:30 hod.


neděle 24. 2.

15:00 hod.


animovaný rodinný film USA /104 min./


JAK VYCVIČIT DRAKA 3


Pokračování příběhu o vikingovi Škyťákovi, jeho drakovi Bezzubkovi a jejich partě kamarádů a draků. Navazuje na úspěšné předchozí díly trilogie. Škyťáka a Bezzubku tak čeká poslední společná kapitola jejich příběhu, který začali psát před osmi lety. Jak se jejich cesty rozejdou se dozvíme na konci příběhu.


ml. přístupno   

    jednotné vstupné: 130,- Kč

 


 

sobota 23. 2.

18:00 hod.


černá komedie ČR /105 min./


ÚHOŘI MAJÍ NABITO


Tohle není jenom hra. Je to útěk z reality všedních dnů, se kterým nejde přestat. Černá komedie o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou jako Robin Hood a jeho družina. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se octnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Kam až může vést lidská hloupost ve spojení s nešťastnou shodou okolností?!
hrají: Oldřich Kaiser, Kryštof Hádek, Matěj Hádek, Matěj Ruppert, ad
režie: Vladimír Michálek

ml. přístupno od 12 let  

   jednotné vstupné: 150,- Kč