A A A

 


od úterý 8. 10. do pátku 11. 10. denně v 18:00 hod.

17. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ

https://www.outdoorfilms.cz/films/

 

 

úterý 8. 10.


Cyklotrasy - Lužické hory
Cestopisný film 8 min.


Extreme Interviews -Speleolog

Dobrodružný a extrémní sportovní film 27 min.

Iniciace 2.0
Dobrodružný sportovní film 23 min. 


Lyžař proti dronu
Dobrodružný a extrémní sportovní film 4 min. 

Pro vrchol až na konec světa
Horský a horolezecký film 26 min. 


Sen o Myanmaru
Cestopisný film 4 min. 

 

 

středa 9. 10.


Nanga Parbat 2018 Diamir Face
Horský a horolezecký film 40 min.


Tieň Jaguara
Cestopisný film 57 min. 

 

 

čtvrtek 10. 10.


Poslední místo na zemi
Cestopisný film 26 min. 

 
V objatí obra
Horský a horolezecký film 55 min. 


Vyšší pravdy
Dobrodružný a extrémní sportovní film 12 min.

 

 

pátek 11. 10.


Éra Adama Ondry
Horský a horolezecký film 47 min.


Extreme interviews - Freerider

Horský a horolezecký film 27 min. 


Kapitánská regata 2016
Dobrodružný vodní sportovní film 5 min. 

Za obzorem
Cestopisný film 3 min. 

Ztracené město
Cestopisný film 13 min.

 


 

pátek 11. 10. 

 

20:00 hod.


Drama, komedie ČR /112 min./


PRAŽSKÉ ORGIE


Příběh filmu nás zavádí do poloviny 70. let. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy. Na své pražské misi se seznámí se svéráznou a nezkrotnou spisovatelkou Olgou a pronikne na vyhlášené večírky, na nichž každý hledá únik ke krátké svobodě po svém. Postupně se proti své vůli stane nejen divákem, ale i účastníkem dekadentního představení, v němž mnozí hrají falešně, a nikomu nelze věřit. Zuckermanova pražská návštěva, plná bizarních setkání s podivuhodným uskupením různorodých lidí se brzy stane téměř dobrodružnou a nebezpečnou misí. Kdo jsou lidé z dekadentních orgií v domě syna slavného malíře? V ohrožení se ocitá nejen Zuckermanova svoboda, ale možná i jeho život.


Režie: Irena Pavlásková


hrají:Jonas Chermick, Ksenia Rappaport, Pavel Kříž, Klára Issová, Jiří Havelka, Miroslav Táborský, ad.

 

www.csfd.cz


vstupné: 130,-Kč

 

  

sobota 12. 10. 

 

17:00 hod.


drama ČR /165 min./


NABARVENÉ PTÁČE


Nadčasové poselství o putování a útrapách malého židovského chlapce za druhé světové války.
Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, posílají rodiče desetiletého syna k tetě  na venkov. Teta však záhy nečekaně umírá. Chlapec se tak musí vydat na cestu a protloukat se sám nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Kvůli své odlišnosti se během putování setkává se strachem, opovržením a krutostí.


režie: Václav Marhoul


hrají: Petr Kotlár, Harvei Keitel, Barry Pepper, Stellan Skarsgard, ad.

 

www.csfd.cz


vstupné: 130,- Kč

 

 


 

 

středa 16. 10. 

 

18:00 hod.


akční, dobrodružný thriller USA /89 min./

 

RAMBO: POSLEDNÍ KREV


John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy

zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu.


režie:Adrian Grunberg


hrají: Sylvester Stallone, Paz vega, Joaguín Cosio, Sheila Shan, ad.

 

www.csfd.cz


vstupné: 130,- Kč 

 

čtvrtek 17. 10.

 

18:00 hod.


drama/Road – movie ČR /85 min./


STAŘÍCI


Z amerického Oregonu přilétá na pražskou Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner, válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a do značné míry odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín, dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Chce vypátrat a zabít komunistického prokurátora Václava Mráze, kterého porevoluční soudy nedokázaly nebo nechtěly za jeho zločiny z 50. let potrestat. Vlastimil přemluví Antonína, aby mu s akcí pomohl. Tonda si vypůjčí od vnuka starou obytnou dodávku a oba starci vyrážejí na pro ně velmi obtížnou cestu za odplatou.


režie: Martin Dušek, Ondřej Provazník


hrají:Jiří Schmitzer, Ladislav Mmrkvička , Michal Suchánek, ad.

 

www.csfd.cz


vstupné: 130,- Kč

 

 


 

 

čtvrtek 24. 10.

 

 18:00 hod.


romantická komedie ČR /99 min./


PŘES PRSTY


Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologocké hodiny a s přítelem Hynkem co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra


režie: Petr Kolečko


hrají: Petra Hřebíčková, Denisa Nesvačilová, Vojtěch Dyk, Jiří Langmajer, Jakub Prachař, Marek taclík, ad.

 

www.csfd.cz


vstupné: 130,- Kč

  

pátek 25. 10. - sobota 26. 10.

 

denně v 18:00 hod.

 

Komedie ČR /110 min./


POSLEDNÍ ARISTOKRATKA


Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien  na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda. Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef a bodrá hospodyně paní Tichá a hypochondrický údržbář Krása. Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.


Režie: Jiří Vejdělek


hrají: Hynek Čermák, Tatiana Vilhelmová, Eliška Balzerová, Vojtěch Kotek, Pavel Liška, ad.

 

www.csfd.cz


vstupné: 140,- Kč

 

 


 

 

čtvrtek 31. 10. 

 

v 18:00 hod.


Drama ČR /78 min./


ABSTINENT


Devatenáctiletý Adam je pacientem protialkoholní léčebny. Ocitá se tak na místě, které si většina lidí spojuje s už staršími, profesionálními opilci. Jenže realita je jiná. Alkoholově závislými se stávají čím dál častěji i velmi mladí lidé. Stačí k tomu málo. Adam měl život před sebou. Zbývalo mu jen dodělat maturitu, poslat přihlášku na vejšku. Ale to nespěchalo, byly to hlavně správné časy na pořádnou pařbu s partou, na rande s holkou nebo na pivko či něco ostřejšího s kámošem. Adam byl přesvědčený, že má všechno pod kontrolou. Pití vnímal jako účinný lék proti nudě, připadal si po něm mnohem odvázanější a vtipnější. A jeho rodiče? Ti byli v pohodě a díky bohu si ho moc nevšímali. Jenomže pak se to podělalo a přišel nevyhnutelný průšvih. Negativní postoj k léčbě a v podstatě i k vlastnímu životu Adamovi vydrží do chvíle, než se sblíží s empatickým terapeutem. Nehostinné prostředí léčebny se pro Adama mění v útočiště a postupně se stává místem sebereflexe nedávné události, která nenávratně změnila jeho život.


Režie: David Vigner


hrají: Josef  Trojan, Jessica Bechyňová, Šimon Fridrich, Kristýna Frejová, ad.

 

www.csfd.cz


Vstupné: 130,- Kč