A A A

 

 

čtvrtek 15. 6.
18.00 hod.

historické drama ČR /106 min./

 

MASARYK

 

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě!
Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.
Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění.
Režie: Julius Ševčík
Hrají: Karel Roden, Oldřich Kaiser. Martin Hofmann. Zuzana Kronerová, ad.

https://www.csfd.cz/film/134042-masaryk/

ml. přístupno

vstupné: 90,-


 


čtvrtek 22. 6.
18.00 hod.
česká rodinná komedie /83min./


ŠPUNTI NA VODĚ


Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti.  A všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků
Režie: Jiří Chlumský
Hrají: Hynek Čermák, Jiří Langmajer, Pavel Liška, Anna Polívková, Tatiana Wilhelmová

https://www.csfd.cz/film/441485-spunti-na-vode/

ml. přístupno

vstupné: 90,-