A A A

 

 


 

Čtvrtek 19. 4.

 

18:00 hod.

 

Drama, komedie Francie, VB /106 min./

 

ZTRATILI JSME STALINA


Velký vůdce padl. Přímo na koberec. Jmenuje se Stalin. Nad jeho mrtvolou začíná tragikomický boj o nástupnictví. Soudruzi z politbyra se pomalu zbavují letitého strachu a začíná ta pravá podívaná. Jestli se vám to nezdá jako dostatečně důvtipná zápletka, tak věřte, že film ve své tragičnosti a schopnosti utahovat si z velkých věcí je vtipný velmi. V Rusku tento film zakázali, ale ve zbytku světa film sbírá kladné recenze i díky skvělému obsazení v čele se Stevem Buscemim (Chruščov), Jasonem Isaacsem (maršál Žukov) a monty pythonovcem Michaelem Palinem (Molotov).

Režie: Armando Iannucci

Hrají: Steve Buscemi, Olga Kurylenko, Michael Palin, ad.

https://www.csfd.cz/film/441489-ztratili-jsme-stalina/

ml. přístupno

vstupné: 90,- Kč


 

Pátek 27. 4.

 

17:00 hod.

 

LOUČENÍ S KINEM MÍR

 

Filmová projekce a posezení s vínem a hudbou

 

Muzikál USA 1983 /134 min./


YENTL

 


Yentlin otec, moudrý učenec, předává vědomosti své dceři v době, kdy je dívkám zakázáno studovat. Aby mohla pokračovat ve studiích po smrti otce, převléká se Yentl za muže a odchází  do jiného města. Tam se spřátelí se studentem Avigdorem, který je zamilován do Hadass, typické východoevropské dívky, která je od dětství připravována rodit děti, být dokonalou manželkou a matkou a celý život se podřizovat muži. Do hry se dostává Yentl jako třetí vrchol podivného trojúhelníku. Zamiluje se do Avigdora, zatímco Hadass se zamiluje do ní.
Yentl znamená milník nejen pro Barbru Streisandovou, ale určitým způsobem i pro celou kinematografii, jejíž historie poprvé zaznamenává případ, kdy je žena zároveň produkční, režisérkou, spoluautorkou scénáře a představitelkou hlavní role.

Režie: Barbra Streisand

https://www.csfd.cz/film/8768-jentl/

 

 

 19:30 hod


Představení plánované rekonstrukce kina včetně vizualizací, možnost prohlídky technického zázemí.

Víno a cimbálová muzika Opavští gizdi.

 

OD KVĚTNA DO SRPNA 2018 BUDE PROBÍHAT REKONSTRUKCE KINA MÍR